ترخون خشک

 

ترخون یک گیاه چند ساله محبوب است که معمولاً در آشپزی فرانسه و انگلیسی استفاده می شود. انواع مختلفی از این گیاه وجود دارد و حتی در غذاها از ترخون خشک نیز به وفور استفاده می شود و دارای طعم شیرین بیان، لیمو و ریحان هستند.

ترخون فرانسوی بیشتر در پخت و پز استفاده می شود. اما نوع روسی آن٬ گیاهی سخت تر و دارای عطر و طعمی است که بسیاری آن را تلخ توصیف می کنند. ترخون مکزیکی که به آن نعناع گل همیشه بهار مکزیکی یا ترخون اسپانیایی نیز گفته می شود، شبیه نوع فرانسوی است با طعم شیرین بیان است.

 

فواید

در حالی که ترخون معمولاً برای پخت و پز استفاده می شود، برخی از تولیدکنندگان از ترخون برای افزودن رایحه به صابون و مواد آرایشی استفاده می کنند. همچنین می تواند برای اهداف دارویی استفاده شود.
ترخون فرانسوی، که به آن Estragon نیز گفته می شود، گاهی اوقات برای درمان اختلالات گوارشی یا دندان درد استفاده می شود. برخی از آن برای کاهش وزن آب بدن یا تحریک اشتها استفاده می کنند. همچنین گاهی اوقات توسط خانمها برای تقویت قاعدگی استفاده می شود. اما هیچ مدرک محکمی برای استفاده از ترخون برای هر یک از این مزایا وجود ندارد.

ترخون ممکن است بعنوان یک درمان ضد تهوع بعد از جراحی باشد. یک آزمایش بالینی نشان داد که افرادی که با ترکیبی گیاهی شامل ترخون تحت درمان قرار گرفتند پس از جراحی کمتر دچار حالت تهوع و استفراغ می شوند . اما مشخص نیست که آیا ترخون به تنهایی می تواند این مزیت را فراهم کند یا خیر.

ترخون خشکخرید ترخون خشک مانژن

تغذیه

دو قاشق غذاخوری ترخون تازه و خام فقط حدود 5 کالری تأمین می کند. یک وعده از این گیاه، کربوهیدرات، پروتئین یا چربی قابل توجهی فراهم نمی کند.
یک قاشق غذاخوری ترخون آسیاب شده حاوی حدود 14 کالری، 1 گرم پروتئین، کمتر از 1 گرم چربی و حدود 2.5 گرم کربوهیدرات است.

ویتامین های موجود در ترخون شامل ویتامین آ (4٪ از میزان مصرف روزانه شما) ، ویتامین سی (4٪)، ویتامین ب6 (6٪) و فولات (3٪) است.

مواد معدنی موجود در ترخون شامل کلسیم (54 میلی گرم) ، آهن (5/1 میلی گرم)، منیزیم (5/16 میلی گرم)، فسفر (9/14 میلی گرم)، پتاسیم (143 میلی گرم) و مقادیر کمی سدیم، روی، منگنز و سلنیوم است.

 

انتخاب، تهیه و ذخیره سازی

طعم ملایم تازه ترخون به خوبی با غذاهای مرغ، ماهی و تخم مرغ باعث طعم بهتر غذا می شود همچنین می توان به جای آن از ترخون خشک نیز استفاده کرد تا این گیاه مفید در تمام طول سال در دسترس باشد.

برای خرید ترخون به دنبال برگهای سبز روشن و کم لکه قهوه ای باشید. وقتی آن را به خانه رساندید، آن را آزادانه در حوله کاغذی بپیچید و در یخچال نگهداری کنید تا زمانی که آماده استفاده باشد.

برگهای خشک ترخون یا ترخون آسیاب شده را می توانید در ادویه های پر مصرف خود قرار دهید. مانند تمام ادویه جات و ترشی جات، باید در یک کمد خشک و خنک نگهداری شود.

وقتی از ترخون استفاده می کنید، آن را در آخرین لحظه به دستور غذا اضافه کنید تا از عطر و طعم گیاه کاملاً استفاده کنید.

ترخون خشکخرید ترخون خشک مانژن

عوارض جانبی احتمالی

مصرف این گیاه به مقدار معمول در غذا، بی خطر است. در صورت استفاده کوتاه مدت از آن به صورت دارویی، احتمال بی خطر بودن آن نیز وجود دارد. با این حال، استفاده طولانی مدت ممکن است بی خطر نباشد.

ترخون حاوی مواد شیمیایی (استراگل و متیل اوژنول) است که برای موش ها سمی است . با این حال، طبق یک گزارش منتشر شده، “هیچ مسمومیت حاد یا فعالیت جهش زا در دوزهای مربوط به مصرف انسان گزارش نشده است.” هنوز هم، متخصصان بهداشت هنگام استفاده طولانی مدت از ترخون به عنوان دارو احتیاط می کنند.

برخی از افراد باید در استفاده از این گیاه محطاط باشند، از جمله زنان باردار و شیرده، بیماران مبتلا به اختلال خونریزی، کسانی که به گل محمدی حساسیت دارند و کسانی که تحت عمل جراحی قرار گیرد ظرف مدت دو هفته نباید از این گیاه استفاده کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *